PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10008792}

Prezent od losu

Windfall
5,1 5 113
ocen
5,1 10 1 5113
4,7 6
ocen krytyków
Prezent od losu
powrót do forum filmu Prezent od losu

Niestety nie mogę polecić. Tak zarysowane okoliczności dają twórcom niebywałą okazję dowolnego rozegrania fabuły tak, by widz mógł być ukontentowany. Za to dziełko student akademii filmowej mógłby dostać zaliczenie, ale z oceną co najwyżej dostateczną na szynach. Film z powodzeniem można obejrzeć na podwójnej prędkości, zyskując sporo czasu. Dialogi absolutnie nie są czymś, nad czym warto byłoby się jakkolwiek pochylić. Twist z samoukatrupiającym się ogrodnikiem niczego nie wnosi. Nie wiemy po co małżonka przetrzymywanego miała "zbliżyć się" do sprawcy. Ostatnia wymiana zdań pomiędzy nimi jest na poziomie podstawówkowym. Film po prostu przedstawia okoliczności, które podtrzymują atmosferę napięcia, ale przez wszystkie te minuty niemal nic się nie dzieje.

Poza wątkiem ogrodnika, walorem filmu wydaje się realizm. Owszem, całkiem możliwe jest, że w trakcie prawdziwego napadu, tak jak to zaobserwowaliśmy, nic ważnego się nie odbywa, a większość konwersacji nie niesie z sobą niczego istotnego. Ale to jest film! I naprawdę męczy mnie fakt, że w trakcie seansu, mimowolnie pojawiło mi się w głowie kilka znacznie lepszych pomysłów na rozwój fabuły, niejako wprost wynikających z tego, co właśnie oglądam.

ocenił(a) film na 7
_Struna_

Faktycznie ten ogrodnik słabo wyszedł. Nawet ta jego śmierć wydała się wymuszona lub wręcz komiczna.

Osobiście dość podobało mi się zakończenie i to jak nie wzięło się ono znikąd.
Jednak muszę się zgodzić, że można było trochę więcej "namieszać".
Sam sądziłem, że odkąd padły słowa "zrób co musisz, żeby Cię polubił" to wszystko było sprytną grą aktorską i przedstawieniem jakie uknuła żona, żeby zbliżyć się do porywacza i go unieszkodliwić. Niestety to był tylko kolejny sposób na ukazanie, ze koleś jest dupkiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones