PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103062}
7,1 17 948
ocen
7,1 10 1 17948
7,2 4
oceny krytyków
Jedenasta czternaście
powrót do forum filmu Jedenasta czternaście

O, ludzie! Doprawdy wasze komentarze odbieraja wszelką nadzieję, że
świat może sie zmienić. Niby - inteligentni, niby - zainteresowani kinem
jako sztuką... Nawet bez błędów piszecie. Liceum zaliczone, a moze nawet
coś wiecej... I nic do mózgu nie dociera! Wasze główne oczekiwanie wobec
filmu - to, żeby "rozerwał". Następne, żeby zaskoczenie było. Aż dziw,
że nie jojczycie o efekty specjalne. Wiem, czujecie, że tu nie o to
biega. Wiec - o co?!! Kompletna dezorientacja?!
Czujecie, że jakoś ten film nie podchodzi pod gatunek komedii (choć
niektórzy się dobrze bawili). No to - prosimy o przesłanie! Dlaczego, do
k...y nędzy nie ma przesłania??!
Najmilsi - CAŁY film jest przesłaniem. Każdy wątek to z początku...
jakby ze zwykłego życia. Jakby kamerę bez cenzury wsadzić w swiat
gimnazjalistów lub nieco starszej młodzieży - zagubionej, pozbawionej
kierunku co do wartości i sensu zycia. Przecież bezmyślność i płytka
zabawa to w naszym świecie obowiązująca norma! TAK właśnie, żyje
wiekszość z nas!
Film jest niemal dokumentem. Wszystko co tam się stało jest MOŻLIWE i
naprawdę ZDARZA SIĘ w naszym świecie. Sednem filmu nie są jednak
zdarzenia, których wstrzymując oddech wyczekujemy, ale sposób w jaki bohaterowie reagują na zaskakującą ich rzeczywistość, obrazujący motywacje, które kierują ich życiem. Motywacje bohaterów obchodzą mnie, bo sa realne, to są motywacje zwykłych ludzi. To nie są motywacje wykreowanych gangsterów jak w Pulp Fiction Tarantino (do którego ktoś tutaj porównywał ten film). I tu całe mistrzostwo fimu: bohaterowie to normalni, przeciętni ludzie - a jaka patologia. Powszechna. Powszednia.
Której wy zdajecie się nie zauważać.
Tarantino ocieka krwią, byle więcej, dla efektu, dla rozrywki!

Tarrantino demoralizuje... Marcks - moralizuje. Z wielkim wyczuciem.
Ja w 11:14 odkrywam wręcz przypowieść filozoficzną.

ocenił(a) film na 8
be_good_to_me

Zdecydowanie się z Tobą zgadzam! Film nie jest płytki i wiem chyba do czego pijesz i jeśli mam się do tego odnieść to równie dobrze mogła być 10.30. Zamiast skupiać się na wyszukiwaniu błędów w filmie przedmówca nie dostrzegł przesłania, co dla mnie w filmie jest najważniejsze. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
kasiad166

zgadzam się. bardzo dobry, przesłaniowy film. ludzie na świecie znajdują się w przeróżnych i tak abstrakcyjnych dla nas sytuacjach, że nawet nie jesteśmy w stanie sobie tego wyobrazić. wszystko jest możliwe, każdego z nas może spotkać coś totalnie nieoczekiwanego, nie można też przewidzieć reakcji. rewelacyjny pomysł, świetny humor, momentami bardzo czarny. 8/10

kasiad166

Ludzie! Chcecie przesłania?To do kościółka i Batmana z ambony posłuchać!

ocenił(a) film na 8
zibi9194

Jeśli komuś odpowiada oglądanie filmów dla rozrywki, proszę bardzo, nie krytykuję. Mi natomiast potrzeba czegoś więcej niż "odmóżdżenia". Z tym kościołem zbyt daleko polecialeś.

ocenił(a) film na 5
be_good_to_me

Hmm każdy ma prawo mieć swoje zdanie...no ale bez przesady. Przypowieść filozoficzna? Nie pomyliły Ci się filmy troche? Idąc takim tokiem rozumowania to co drugi film można by tak nazwać.

A co do samego filmu to nic specjalnego. Wszystko zdaje się być połączone nieco na siłę i czasem widać niespójności fabuły. Dziwie się, że niektórzy wielcy kina się w to zaangażowali. Ode mnie max 6

ocenił(a) film na 4
n0_thx

Scenariusz w filmie niestety naciagany,przekombinowany. Reżyseria bardzo przeciętna, tak samo montaż, aktorsko też nic nadzwyczajnego. Ogólnie film bardziej wygląda na amatorską produkcję i to nie zbyt udaną.

Przypowieśc filozoficzna ? W tym filmie nie ma nic do interpretowania.

ocenił(a) film na 8
donZabol

Ja naprawdę nie wiem na jakiej podstawie pan/i wyciąga takie śmieszne wnioski ? MOntaż w tym filmie jest przeciętny ? Przecież to istny majstersztyk montażu ;O " Film wygląda na amatorską produkcję " to to wogóle pozostawię bez komentarza, bo taki żal ściska....

ocenił(a) film na 4
CanGetNoSleep

Na podstawie tego co widziałem i porównując do innych produkcji. Pulp fiction też ma zmieszaną chronologię, ale jest zmontowany perfekcyjnie, nie ma odczucia chaosu i wątki doskonale się przeplatają. Ostatnio oglądałem Dom Zły, i tak właśnie nasunęło mi się skojarzenie, że w tym filmie montaż jest naprawdę dobry.

Tylko, że film jest praktycznie amatorską produkcją :P

ocenił(a) film na 7
donZabol

Rzekł amator.

ocenił(a) film na 1
donZabol

Zgadzam się, "Noc na ziemi" Jarmuscha o wiele ciekawsza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones