PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103062}
7,1 17 963
oceny
7,1 10 1 17963
7,2 4
oceny krytyków
Jedenasta czternaście
powrót do forum filmu Jedenasta czternaście

Filmowi dałem 6/10 i dziwię się że Hilary Swank się w niego zaangażowała. Choć może chciała zarobić jako producent i stąd ta decyzja. Jeśli chodziło tylko o pieniądze to chyba coś się udało odzyskać bo według IMDB budżet filmu to 6 mln dolarów (aktorzy grali chyba raczej za symboliczne stawki) a mimo, że nie okazał się on komercyjnym sukcesem (w USA w ogóle nie wszedł do kin) to chyba te 6 mln się zwróciło. W każdym razie film oprócz obsady nie wyróżniał się niczym. Sposób opowiadania wielokrotnie już wykorzystany, poszczególne motywy również a samemu filmowi zdecydowanie brakowało zakończenia.

No i potężny błąd, który uderzył mnie w filmie (potwierdziłem go w IMDB, gdzie też ktoś na niego zwrócił uwagę), który nie powinien mieć miejsca w filmie gdzie precyzyjny scenariusz ma aż takie znaczenie:

W historii Cheri widzimy, że zegar początkowo wskazuje na 10:54. Ale jeśli obejrzycie film uważnie to okaże się, że jej historia na ekranie nie mieści się w tych 20 minutach. W tym czasie musiała pojechać do Duffy'ego, spotkać chłopaków w furgonetce, wyciągnąć od Duffy'ego kurtkę, ukraść kulę, połączyć samochody kablami, żeby je odpalić (już czas potrzebny na podłączenie tych samochodów i ich odpalenie był dłuższy niż czas jaki zajęło Duffy'emu i postaci granej przez Swank postrzelenie i ucieczka ze sklepu), następnie odjazd Cheri z kulą porzucenie jej na cmentarzu i powrót do miasta, gdzie samochód ponownie gaśnie. A w tym czasie Duffy dopiero zdążył wyjść ze sklepu i dojechać do skrzyżowania.
Zatem albo Cheri zakrzywiła czasoprzestrzeń i zyskała w ten sposób dodatkowe minuty albo w filmie jest potężny błąd, który odbiera mu chyba jedyny atut (oprócz obsady i muzyki) czyli scenariusz precyzyjnie punktujący zdarzenia w czasie.
Swoją droga obsada w tym filmie jest kompletnie niewykorzystana: Barbara Hershey jest na ekranie jakieś 3 minuty a Henry Thomas ma niewiele do grania...

ocenił(a) film na 8
martinezowiec

Tobie zegarek się nigdy nie spieszył? Zegarek był elektroniczny - moze była awaria prądu i sie wyzerował a dziewczyna go nie przestawiła? A może to był dzien po zmianie czasu?
Ten błąd jest tak rzucajacy sie w oczy ze uznałbym go raczej za prowokacje ze strony producentów. Przecież ten film opowiada o przypadku więc dlaczego ten zegar nie miałby własnie kolejnym przypadkiem pokazywac złego czasu?
:)

ocenił(a) film na 8
valthemar

E, tam. Chodziło po prostu o pokazanie, że jest przed godziną 11:14.

ocenił(a) film na 7
martinezowiec

fakt... ale popieram zdanie powyżej, że chodziło tylko o przedstawienie, że
to czas przed 11 :) podobnie nie jestem pewien, czy Patrickowi by się udało
odnaleźć zwłoki, przenieść je do samochodu (na dodatek zatrzasnął kluczyki
w bagażniku), podjechać na most i wyrzucić zwłoki... jeżeli (o ile się nie
mylę) wychodził z domu o 10:54... więc dokładnie 20 minut ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones